ورود
ثبت نام


صفحه تخت یا خمیده؟ HD یا 4K؟ چه تلویزیونی مناسب برای منزل یا محل کار شما است؟ برندهای خارجی بخریم یا تولید داخل؟ این سوالها، بسیار رایج برای خرید یک تلویزیون میباشند. اگر میخواهید بهترین تلویزیون مناسب برای نیازهای خودتان را بشناسید، این راهنمای خرید را مطالعه کنید.

تلویزیون برای هر محلی که قرار است استفاده شود، باید از کیفیت تصویر بالایی برخوردار بوده و همچنین از سیستم صوتی با کیفیت قابل توجه برخوردار باشد. رابط کاربری آسان از دیگر نقاط قوت یک تلویزیون خوب باید باشد. در صورتی که از محصولات تولید داخل یا وارد شده توسط نمایندگی های مجاز استفاده نمایید، ویژگی هایی همچون منوهای فارسی میتواند برای آسایش شما در کار کردن با این محصول بسیار مناسب واقع شود.

مدلهای مختلفی از تلویزیون ها تولید شده است و در بازار عرضه میشود. ویژگی های مختلف هر دستگاه تلویزیون سبب شده است تا شما بتوانید بهترین محصول با بیشترین کارایی را انتخاب کرده و بر اساس میزان بودجه ای که در این زمینه در نظر دارید آن را خریداری کنید. در ادامه میتوانید با ویژگی های کلیدی و اصلی که هر تلویزیون برای نیاز منحصر به فرد شما باید داشته شود آشنا شوید.

  

Mohtava New.jpg1218pg

 

سایز تلویزیون مناسب برای شما

در صورتی که بخواهید خرید خود را به صورت سنتی انجام دهید، اکثر فروشندگان به شما تلویزیون هایی با اندازه بیشتر از 40 اینچ را معرفی میکنند. البته این سری از تلویزیون ها نسبت به محصولاتی با اندازه کمتر از 40 اینچ دارای کیفیت بسیار بیشتری میباشند ولی اگر محل قرار گیری تلویزیون شما کوچک است، بهتر است محصولی بر اساس نوع نیاز خود را تهیه نمایید. در ادامه میتوانید با توجه به جدول راهنما، اندازه تقریبی تلویزیون مورد نیاز خود را پیدا کنید.

حداکثر فاصله با تلویزیون بر حسب متر اندازه صفحه نمایش مناسب
1.2m 17-27 inch
2.1m 27-40 inch
3m 40-47 inch
3.7m 47-56 inch
4.3m >56 inch

در انتخاب صفحه نمایش تمامی جوانب را در نظر داشته باشید. در صورتی که میخواهید در منزل ویلایی خود در اتاق پذیرایی بسیار بزرگ از تلویزیون های LED استفاده کنید، قطعا استفاده از محصولاتی با اندازه بزرگ بسیار مناسب باشد. صفحه نمایش بزرگ برای اتاق کاری بزرگ و بخش ویزیت بیمارستان ها نیز مورد استفاده میباشد.

  

Mohtava New.jpg1219pg

 

چقدر باید برای خرید تلویزیون LED هزینه کنیم؟

از چند دلار تا چند هزار دلار میتوانید برای خریدن تلویزیون LED تخت یا خمیده مصرف کنید. خبر خوبی که میتوان برای خریداران این سری از تلویزیون ها داد، قابلیت هزینه کردن در بازه های مختلف میباشد. در صورتی که میخواهید برای منزل خود یک تلویزیون با کیفیت و کارایی بالا در عین قیمت مناسب را خریداری کنید، میتوانید تلویزیون های تولید داخل کشور مانند دوو و اسنوا را تهیه کنید که با بهترین کیفیت تولید شده اند و از قیمتی بسیار مناسب برخوردار میباشند. از مهمترین فاکتورهایی که در هزینه کردن یک تلویزیون دارای تاثیر میباشد، اندازه صفحه نمایش، کیفیت کالا، نوع محصول و تکنولوژی های به کار برده شده در آن است.

تلویزیون هایی با کیفیت HD و اندازه صفحه نمایش 32 اینچ با قیمتی در حدود 300 پوند در بازار عرضه میشوند. این محصولات بسیار مناسب برای منازل آپارتمانی با اندازه کوچک بوده و در فروشگاه ها نیز دارای کاربرد میباشند. نوع امکاناتی که در این سری از اندازه صفحه نمایشی پیاده سازی میشوند دارای تاثیر مستقیم بر روی میزان قیمت دستگاه میباشند. پس بهتر است محصولاتی را تهیه کنید که امکاناتی در خور نیاز شما داشته باشند.

در صورتی که یک تلویزیون با کیفیت 4K نیاز داشته باشید و صفحه نمایش 32 اینچی مورد نیاز شما باشد، باید حداقل 400 پوند خرج کنید که این هزینه در مدلهای 49 تا 55 اینچ در حدود 500 پوند میباشد. همچنین شما باید برای تلویزیون های 4K با اندازه بیشتر از 65 اینچ بودجه ای حداقل 800 پوندی را مصرف کنید.

در صورتی که تلویزیونی با بیشتر از قیمت ارائه شده پیدا کردید، تکنولوژی مورد استفاده در تولید آن دارای کیفیت بسیار بیشتری بوده و از نوع مواد اولیه مستحکم تری در تولید بدنه آن استفاده شده است. تلویزیون های بیشتر از 1000 پوند اغلب در مدلهای هوشمند میباشند که اگر قصد دارید با یک تلویزیون از قابلیت های گوشی اندروید استفاده کنید، این محصولات برای شما بسیار مناسب میباشند. محصولات تولید شده در داخل کشور به دلیل کمتر شدن هزینه های تولید و گمرک، دارای کیفیتی مشابه  با دستگاه تولید شده در خارج از کشور و قیمتی بسیار ارزانتر میباشند.

سری تلویزیون های OLED به دلیل استفاده از تکنولوژی سطح بالاتر از LED دارای قابلیت کنتراست صفحه باکیفیت تر بوده و دارای قیمتی بالاتر از 1500 پوند میباشند. این سری از تلویزیون های عرضه شده در بازار یکی از گران قیمت ترین محصولات عرضه شده در بازار بوده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار میباشند.

در صورتی که میخواهید هزینه ای بیشتر برای خریداری تلویزیون پرداخت کنید، میتوانید از تلویزیون های QLED سامسونگ استفاده کنید. این سری از تلویزیون های تولید شده در این شرکت با قیمتی بالاتر از محصولات OLED عرضه شده است و استفاده از حرف Q در ابتدای LED نشان دهنده Quantum میباشد. رنگ ها در این سری جلوه ای طبیعی تر به خود گرفته است.

  

Mohtava New.jpg12110pg

 

بهترین برندهای تلویزیون

شرکت های مختلف معتبر در زمینه تولید تلویزیون فعالیت میکنند که Samsung و LG از مهمترین برندهای جهانی میباشند اما در کشور ایران، امکان خریداری محصولاتی با کیفیت مشابه و قیمتی مناسب تر تولید شده در داخل کشور فراهم شده است که از مهمترین آنها میتوان به اسنوا اشاره نمود.

طبق آخرین آمار، سامسونگ بزرگترین غول تولید کننده تلویزیون در جهان میباشد و مهمترین رقیبش، کمپانی بزرگ و معتبر LG میباشد. محصولات این شرکت از پایین رده های کم قیمت تا محصولات بزرگ و با امکانات بسیار زیاد،در حال رقابت میباشند. محصولاتی که در شرکتهای ایرانی تولید شده اند نیز میتوانند به راحتی پاسخگوی نیاز اکثر خانواده های ایرانی باشند. در نظر داشته باشید که محصولات تولید شده در شرکتهای ایرانی مانند اسنوا یا دوو را میتوانید با امکانات بیشتر نسبت به هم مدل خارجی خود در یک رنج قیمتی تهیه و استفاده نمایید.

HD یا 4K؟ کدام این سری از تلویزیون ها برای من مناسب است؟

هر چقدر کیفیت صفحه نمایش یک تلویزیون بیشتر باشد مسلما میتواند برای شما انتخاب بهتری باشد ولی باید در نظر داشته باشید که شما در طول روز چقدر تلویزیون تماشا میکنید؟ آیا بچه خردسال دارید که برای تماشای برنامه مخصوص خود از تلویزیون استفاده کند؟ این دو سوال از اصلی ترین فاکتور هایی است که باید در انتخاب یک تلویزیون مناسب در نظر داشته باشید. برای مثال در صورتی که بچه خردسال دارید یا در طول روز بیشتر از 4 ساعت از تلویزیون استفاده میکنید، استفاده از محصولات 4K برای شما میتواند برای شما بسیار مناسب واقع شود. همچنین میزان صفحه نمایش شما در صورتی که بزرگ است، کیفیت بیشتری را دارا میباشد.

  

Mohtava New.jpg12114pg

 

آیا تلویزیون با صفحه نمایش خمیده کارایی زیادی دارد؟

تلویزیون هایی با صفحه نمایش خمیده یکی از آخرین مدل از محصولاتی هستند که در بازار عرضه شده اند اما آیا خریداری آن برای خانواده ها دارای توجیه اقتصادی میباشد؟ اگر میخواهید رنگ ها را شفاف ببینید، زیاد از تلویزیون استفاده کنید و به تمامی صفحه تسلط کافی داشته باشید، تلویزیون با صفحه نمایش خمیده برای شما میتواند مناسب باشد. قیمت محصولات با صفحه نمایش خمیده بسیار زیاد است و در صورتی که زیاد از تلویزیون استفاده نمیکنید یا آن را برای محل کارتان میخواهید خریداری کنید، بهتر است به دنبال محصولاتی با امکانات بیشتر و قیمت مناسب تر باشید. تولید این سری از محصولات توسط LG شروع شد و پس از آن، سامسونگ از این فناوری در تولید محصولات خود استفاده نمود.

  

Mohtava New.jpg12115pg

 

چگونه و چه زمانی تلویزیون خریداری کنیم؟

البته روشهای سنتی هنوز هم در بازار یکی از رایج ترین روشهای خریداری تلویزیونهای عرضه شده در بازار میباشد. در صورتی که میخواهید محصولاتی با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب را خریداری کنید و دسترسی به مدلها را افزایش دهید، میتوانید تلویزیون مورد نیاز خود را از طریق فروشگاه هایی اینترنتی خریداری کنید. شما میتوانید با تنظیم کردن زمان خریداری خود با تخفیف هایی که این مراکز ارائه میدهند مانند جمعه سفید یا سورپرایز، محصولاتی با کیفیت بالا و هزینه ای بسیار مناسب تهیه کنید. این روش همچنین میتواند در صرفه جویی وقت بسیار تاثیرگذار باشد.

  

Mohtava New.jpg12113pg

 

جمع بندی کلی

با مطالعه متن بالا شما احتمالا تا الان توانسته اید تلویزیون مورد نیاز خود را انتخاب کنید. تلویزیون ها در مدلهای مختلفی تولید شده اند و گوناگونی در آنها به گونه ای بوده است که بتوانند نیازهای هر خانواده، اداره یا فروشگاه را برطرف نمایند. در نظر داشته باشید که هزینه کردن برای دریافت امکاناتی فراتر از آنچه شما نیاز دارید تنها باعث هدر رفت پولتان میشود، پس بر اساس نوع مصرف و خواسته هایی که از یک تلویزیون دارید، میتوانید محصولات مورد نظر خود را با بهترین قیمت به صورت اینترنتی تهیه نمایید. تلویزیون هایی که مجهز به سیستم عامل اندروید هستند نیز دارای کاربرد بسیار زیادی برای وبگردی و ارتباط با شبکه های اجتماعی میباشند. همچنین تعداد پورت های ورودی و خروجی یک دستگاه را حتما قبل از خریداری آنها چک کرده و بر این اساس اقدام به خریداری و استفاده از آنها نمایید.

 

Mohtava New.jpg12112pg

32685606 -  32687622 - 031 

اصفهان - خیابان بزرگمهر - ابتدای رکن الدوله - مجتمع ادری تجاری مرتضی علی - طبقه سوم - واحد 9

شبکه های اجتماعی

 شبکه اجتماعی شبکه اجتماعی
شبکه اجتماعی شبکه اجتماعی شبکه اجتماعی

با اطمینان خرید کنید

logo-samandehi