ورود
ثبت نام


یکی از اصلی ترین رسالت های تکنولوژی، آسان تر کردن زندگی هاست. شستن ظروف به صورت دستی کاری طولانی و طاقت فرسا میباشد که برای رفع آن استفاده از ماشین ظرفشویی توصیه شده است. راهنمای خرید ماشین ظرفشویی، شما را برای خرید دستگاه باب میلتان راهنمایی میکند.

ماشین ظرفشویی ها در مدلهای مختلف و در شرکتهای معتبر ایران و جهان تولید شده اند و در بازار عرضه میشوند. برای تهیه این دستگاه ها باید فاکتور هایی را در نظر داشت که از مهمترین آنها میتوان به تعداد افراد خانواده، میزان بودجه ای که برای خرید ماشین ظرفشویی در نظر گرفته اید و میزان ظروف کثیف خانه در طول یک روز اشاره نمود. شاید ماشین ظرفشویی های عرضه شده در بازار از لحاظ ظاهری به هم شبیه باشند ولی با توجه به امکانات منحصر به فردی که در برخی از مدلها به کار رفته است، کاربردهای این دستگاه ها با هم متفاوت بوده و سعی کرده ایم با معرفی امکانات و قابلیت های هر دستگاه، کار شما را برای انتخاب ماشین ظرفشویی آسان کنیم.

  

Mohtava New.jpg94pg

 

چقدر پول برای ماشین ظرفشویی کنار بگذاریم؟

ماشین ظرفشویی را میتوان با بودجه کمتر از 170 پوند تهیه کرد و محصولاتی وجود دارند که بیش از 1000 پوند قیمت گذاری میشوند. در واقع شرکتهای تولید کننده به این نتیجه رسیده اند که شاید محصولاتی با قیمت و امکانات بسیار زیاد جوابگوی نیاز آنها نباشد. پس با هزینه ای مابین 170 تا 800 پوند میتواند بودجه ای منطقی برای خریداری ماشین ظرفشویی باشد.

انتخاب کردن یک ماشین ظرفشویی با تمامی امکانات میتواند برای شما یک محصول بسیار مناسب باشد ولی پرداخت هزینه اضافی هم باعث پشیمانی شما از خریداری ماشین ظرفشویی میشود. دستگاه های بزرگتر معمولا قیمت بیشتری را دارند و در صورتی که میخواهید یک دستگاه کامل را تهیه نمایید باید محصولی با امکانات کم و قیمت مناسب یا محصولی با امکانات و قیمت بالا تهیه نمایید.

از امکانات مختلفی که با قیمت بالا به شما ارائه داده میشود میتوان به مواردی همچون سنسور تشخیص میزان کثیفی ظروف، قابلیت کنترل کردن دستگاه با وای فای خانه از راه دور و درب اتوماتیک اشاره نمود. اضافه کردن هر یک از این قابلیت ها به ماشین ظرفشویی نیازمند صرف هزینه های بیشتر خواهد بود.

   

Mohtava New.jpg100pg

 

ویژگی و قابلیت های ماشین ظرفشویی ایستاده و رومیزی

ماشین ظرفشویی در مدلهای ایستاده، رومیزی و توکار ساخته میشوند و هر یک دارای ویژگی های خاص خود میباشند. با اطلاع از ویژگی های هر یک از این مدل ماشین ظرفشویی ها باید محصولی مطابق با سلیقه و نیاز خود تهیه و استفاده نمود.

 • رومیزی : این سری از ماشین ظرفشویی ها بیشتر مورد استفاده بوده و برای خانواده های کم جمعیت مورد استفاده میباشند. به دلیل رونق بیشتر بازار این سری از ماشین ظرفشویی ها، شما میتوانید این کالا را در طیف رنگی مختلف سفید، سیاه، بژ و خاکستری تهیه کنید. این سری از ماشین ظرفشویی ها دارای مصرف بهینه در زمینه آب و برق میباشند. سری ماشین ظرفشویی های رومیزی به دلیل قیمت پایین تری که دارند بیشتر برای زوج های جوان توصیه میشوند.
 • ایستاده : در صورتی که خانواده شما بیش از 4 نفر جمعیت دارد و یا ظرف کثیف زیادی تولید میکنید، استفاده از ماشین ظرفشویی های ایستاده بیشتر برای شما مناسب است. این سری از ماشین ظرفشویی ها نیاز به مکان خاص در آشپزخانه دارند و برای نصب آنها نیاز به آشپزخانه بزرگ میباشد. در هنگام خریداری این سری از ماشین ظرفشویی ها بهتر است به کلاس انرژی دستگاه توجه کرد تا محصولاتی با بهره وری انرژی بالا خریداری و استفاده شود.

   

Mohtava New.jpg102pg

  

سایز ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی ها در سایزهای مختلف کوچک، فشرده و بزرگ ساخته میشوند. انتخاب هر یک از انواع این دستگاه ها باید بر اساس نوع نیاز مصرف کننده صورت گیرد.

 • ماشین ظرفشویی بزرگ : عرض این سری از دستگاه ها، حدود 60 سانتی متر میباشد. کم حجم ترین ماشین ظرفشویی بزرگ برای 120 ظرف دارای فضا میباشد. این امر به معنای شستشوی ظروف مورد استفاده برای 12 نفر به صورت همزمان میباشد. ماشین ظرفشویی های بزرگ در بالاترین حجم میتوانند برای 150 ظرف به صورت همزمان جای کافی داشته باشند. در صورتی که خانواده پرجمعیتی دارید، برای تهیه ماشین ظرفشویی، بهتر است این مدل را مدنظر داشته باشید. از مهمترین مزایای این سری از ماشین ظرفشویی ها میتوان به مصرف بهینه آب در شستشو اشاره نمود ولی بزرگترین عیب این سری از ماشین ظرفشویی ها، عدم کاربرد برای آشپزخانه های کوچک و خانواده های کم جمعیت میباشد.
 • ماشین ظرفشویی کوچک : ماشین ظرفشویی های کوچک برای خانواده های پرجمعیت تولید شده اند ولی دارای عرض 45 سانتی متر میباشند که این امر به معنای فضای مورد نیاز کمتر از ماشین ظرفشویی بزرگ میباشد. این سری از ماشین ظرفشویی ها در مدلهای مختلف از 90 تا 100 قطعه ظرف را به صورت همزمان شستشو میکنند و به غیر از اندازه کوچکتر، تمامی کارایی های یک ماشین ظرفشویی بزرگ را دارا میباشند. ماشین ظرفشویی های کوچک برای افرادی که در منازل کوچک زندگی میکنند گزینه بسیار مناسبی میباشد ولی برای یکبار شستشوی ظروف، انرژی و آب برابر با دستگاه های بزرگ را مصرف میکنند.
 • ماشین ظرفشویی فشرده (رومیزی) : با حدود 55 سانتی متر عرض و ارتفاع بسیار کمتر، این محصول مناسب برای خانواده های کم جمعیت بوده و میتواند در یک بار شستشو 40 الی 60 قطعه ظرف را تمیز کند. قرارگیری این سری از ماشین ظرفشویی ها برخلاف مدلهای پیشین بر روی کابینت انجام داده میشود و به همین دلیل، جای بسیار کمی را نیاز دارد. ماشین ظرفشویی های رومیزی اندازه ای تقریبا برابر با یک مایکروویو بسیار بزرگ را دارند و میزان انرژی مصرفی در آنها برای شستشوی یک قطعه ظرف نسبت به مدلهای بزرگ و کوچک ایستاده بسیار بالا است. از مهمترین مزایای این سری از ماشین ظرفشویی ها میتوان به کم بودن میزان فضای مورد استفاده این دستگاه و قابلیت استفاده در آشپزخانه های کوچک اشاره نمود. این محصول برای خانواده هایی که زیاد ظرف کثیف تولید نمیکنند میتواند بهترین گزینه باشد. در مقابل اما مهمترین عیب این دستگاه، قیمت آن است که در مقابل ماشین ظرفشویی های بزرگ و کوچک اصلا به صرفه نیست و همچنین این سری از ماشین ظرفشویی ها دارای هدر رفت انرژی بسیار زیادی نسبت به سایر ماشین ظرفشویی ها میباشند.

   

Mohtava New.jpg98pg

  

ویژگی ها و برنامه های مورد نیاز در ماشین ظرفشویی

هنگام انتخاب یک ماشین ظرفشویی علاوه بر میزان تعداد خانواده باید به ویژگی هایی که هر ماشین ظرفشویی دارد و مورد نیاز شما است دقت داشته باشید. برای مثال برای خانواده هایی که عضو خردسال دارند، استفاده از دستگاه هایی که دارای قفل کودک میباشد بسیار مناسب بوده و برخی از خانواده ها به دنبال فضای مورد نیاز برای ظروف بسیار بزرگ میباشند. در صورتی که ظروف بسیار چرب را زیاد مورد شستشو قرار میدهید باید ماشین ظرفشویی با کاربردهای بسیار زیاد را تهیه کنید. در ادامه نگاهی به قابلیت های برخی از مدلهای ماشین ظرفشویی ها داریم تا بر این اساس اقدام به انتخاب محصولات مورد نظر خود نمایید.

 • قفسه های قابل تنظیم : ماشین ظرفشویی با قفسه های قابل تنظیم به شما امکان میدهد تا بتوانید میزان ارتفاع مابین قفسه های خود را بر اساس میزان ارتفاع ظروف خود تنظیم کنید. این قابلیت همچنین به شما اجازه میدهد تا در هر بار شستشو، با فشار دادن دو ضامن، بتوانید به راحتی قفسه ها را به صورت کامل خارج کنید یا با قرار دادن مجدد آنها به درون دستگاه، بتوانید تعداد ظروفی که تمیز میکنید را افزایش دهید.
 • پایین کشیدن طبقات : با پایین کشیدن طبقات شما به راحتی قادر خواهید بود تا قابلمه و وسایل پخت و پز را درون دستگاه جای دهید. در هنگام خریداری یک ماشین ظرفشویی حتما به این قابلیت دقت داشته باشید.
 • اسپری بزرگ آب : در صورتی که ماشین ظرفشویی مدنظر شما این قابلیت را داشته باشد، شما اطمینان خواهید داشت که ظروف بسیار کثیف، به خوبی هرچه تمامتر تمیز شده و همچنین در میزان مصرف آب نیز تا حد زیادی صرفه جویی خواهد شد.
 • تایمر شروع به کار : این قابلیت یک ماشین ظرفشویی برای شما بسیار مفید خواهد بود زیرا میتوان ظروف خود را در ساعات کم باری مصرف ظروف را شستشو داد و در هزینه برق خود صرفه جویی نمایید. برای مثال در صورتی که ماشین ظرفشویی با تایمر شروع به کار داشته باشید میتوانید آن را برای شستشو بعد از ساعت 12 شب تنظیم کرده تا دستگاه به صورت خودکار شستشو را انجام دهد.
 • قفل مخصوص کودک : خرید مدلهایی از ماشین ظرفشویی که از این قابلیت برخوردار میباشند برای زوج های جوان و خانواده هایی که عضو خردسال دارند میتواند از بروز احتمال برق گرفتگی یا آسیب دیدگی کودکان جلوگیری نماید.
 • ضد آب گرفتگی : ماشین ظرفشویی های مجهز به این قابلیت میتواند از بروز لک گرفتگی ناشی از قطرات آب جلوگیری نماید. این محصول همچنین تا قبل از باز شدن درب، آب داخل را به صورت کامل خالی و دستگاه خشک میکند.
 • سنسور تشخیص دهنده : کار اصلی این سنسور، تشخیص میزان کثیفی هر ظرف میباشد. این سنسور باعث میشود تا دستگاه بتواند بهترین کار خود را با مصرف بهینه انرژی انجام دهد. استفاده از این قابلیت یکی از اصلی ترین فاکتورهای خریداری ماشین ظرفشویی میباشد.
 • اتصال به وای فای : اینکه قادر باشید از راه دور با وای فای ماشین ظرفشویی خود را چک کنید یا دستورات لازم را ارسال کنید یک قابلیت منحصر به فرد است ولی در صورتی که بودجه محدودی را به خریداری یک ماشین ظرفشویی اختصاص داده اید، عدم وجود این قابلیت نیز در شستشوی ظروف اخلالی ایجاد نمیکند.

   

Mohtava New.jpg101pg

  

ماشین ظرفشویی و مصرف بهینه برق و آب

شاید یکی از دلایلی که سبب شده است شما فکر خریداری یک دستگاه ماشین ظرفشویی را نداشته باشید، تصور میزان انرژی بالا و آب مصرفی زیاد این دستگاه میباشد. این در حالی است که شما در یک شستشوی دستی حدود 140 لیتر آب مصرف میکنید که این میزان در استفاده از ماشین ظرفشویی، به 13 الی 27 لیتر کاهش پیدا میکند. شما میتوانید با استفاده از ماشین ظرفشویی علاوه بر استفاده بهینه از وقت خود، در مصرف آب و برق نیز تا حد بسیار زیادی صرفه جویی نمایید.

  

Mohtava New.jpg103pg

   

جمع بندی نهایی

به این نتیجه رسیدیم که تمامی خانواده ها برای مصرف بهینه آب و صرفه جویی در وقت و هزینه ها، به ماشین ظرفشویی نیاز دارند. ماشین ظرفشویی ها در مدلهای مختلفی تولید شده اند تا بتوانند پاسخگوی نیاز تمامی اقشار جامعه باشند. شما میتوانید با استفاده از راهنمای خرید ماشین ظرفشویی، دستگاه و ویژگی های مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای خریداری آن اقدام کنید.

  

Mohtava New.jpg95pg

32685606 -  32687622 - 031 

اصفهان - خیابان بزرگمهر - ابتدای رکن الدوله - مجتمع ادری تجاری مرتضی علی - طبقه سوم - واحد 9

شبکه های اجتماعی

با اطمینان خرید کنید

https://logo.samandehi.ir/logo.aspx?id=40963&p=shwllymabsiywlbqqfti

https://trustseal.enamad.ir/logo.aspx?id=17701&p=lznbpeukpeukgthvlznb