ورود
ثبت نام


در هر خانه مدرن و امروزی نیاز به ماشین لباسشویی احساس میشود که از آن برای شستشوی البسه استفاده میگردد. در صورتی که میخواهید دستگاه ماشین لباسشویی نو خریداری و استفاده نمایید، راهنمای خرید ماشین لباسشویی یک راهنمایی بسیار خوب جهت انتخاب دستگاه هایی است که برای شما کارایی زیادی را دارا میباشند.

ماشین لباسشویی ها در مدلهای مختلفی تولید شده اند و در تمامی منازل مورد استفاده میباشند. محصولات تولید شده در شرکتهای اسنوا، ال جی، دوو و سامسونگ به دلیل کیفیت، کارایی و قیمت مناسبی که دارند بیشتر مورد توجه ایرانیان قرار گرفته اند. هر خانواده یا زوج جوان باید بر اساس نوع نیاز و تعداد جمعیت خانواده، مدل مخصوصی از ماشین لباسشویی را تهیه و استفاده نمایند.

   

ماشین لباسشویی سامسونگ

    

چقدر باید برای ماشین لباسشویی هزینه کرد؟

افراد زیادی نیاز به پرداخت هزینه گزاف برای خریداری ماشین لباسشویی ندارند و میتوان پولی را که برای خریداری یک ماشین لباسشویی مجهز و با امکانات کامل صرف میشود را صرفه جویی کرد تا محصولی با قابلیت هایی مورد نیاز و به صرفه را تهیه نمود. البته در تهیه ماشین لباسشویی نباید تنها به قیمت آن توجه کرد، این کار از لحاظ اقتصادی بسیار غلط است و برخی از دستگاه ها با قیمت کمی که دارند بسیار حساس هستند و زود خراب میشوند.

با توجه به مطالبی که گفته شد، هزینه کردن بسیار زیاد یا کم برای خریداری ماشین لباسشویی اشتباه است. بر اساس بودجه ای که اختصاص داده اید و میزان امکاناتی که از یک ماشین لباسشویی انتظار دارید، آنرا خریداری نمایید. شما میتوانید با صرف هزینه ای چند صد پوندی، یک ماشین لباسشویی با بیشترین امکانات را خریداری و استفاده نمایید.

  

بهترین قیمت ماشین لباسشویی

در صورتی که قصد خرید ماشین لباسشویی با امکانات کافی و کیفیت بالا را دارید، باید در حدود 300 پوند، هزینه را صرف این کار کنید. محصولاتی که در بازار با این قیمت عرضه شده اند از کارایی و کیفیت بسیار زیادی برخوردار بوده و در کمپانی های مطرح تولید شده اند. کیفیت کاری ماشین لباسشویی دارای تاثیر مستقیم بر روی حفظ کیفیت لباس ها دارد.

   

آیا خرید اینترنتی ماشین لباسشویی در کاهش قیمت تاثیر دارد؟

شما میتوانید با خرید اینترنتی ماشین لباسشویی از سایت آنلاین، حدود 100 پوند در هزینه های خود صرفه جویی کنید. دقت داشته باشید که تمامی امکانات و گنجایش دستگاه را در سایت به صورت دقیق مطالعه نمایید. خرید اینترنتی همچنین میتواند در وقت و انرژی شما نیز صرفه جویی نماید. شما با این روش دسترسی به مدلهای بیشتری از ماشین لباسشویی ها خواهید داشت و میتوانید در میان برندهای متنوع، انتخاب خود را انجام دهید. هزینه های مربوط به ارسال و نصب دستگاه نیز بسیار کمتر از خریداری حضوری ماشین لباسشویی برای شما تمام میشود. پس در صورتی که میخواهید ماشین لباسشویی خود را با هزینه ای کمتر و امکانات بیشتر تهیه نمایید میتوانید از طریق سایت فروشگاه اینترنتی اقدام به بررسی و خریداری دستگاه مورد نظر خود نمایید.

با استفاده از سایت های اینترنتی شما دسترسی زیادی به خریداری انواع برندهای ماشین لباسشویی خواهید داشت. در صورتی که سابقه خرید به صورت سنتی را داشته باشید حتما متوجه شده اید که فروشگاه ها تنها برندهای خاصی را کار میکنند ولی این محدودیت برای خرید اینترنتی وجود ندارد.

  

ماشین لباسشویی مناسب شما

در صورتی که شما کاملا در مورد ماشین لباسشویی اتوماتیک اطلاعات دارید، انتخاب ماشین لباسشویی مناسب برای شما، کار سختی نیست ولی در صورتی که اطلاعات زیادی در مورد این دستگاه ها ندارید و به دنبال دستگاهی با بیشترین امکانات و کارایی برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید از اینفوگرافیک طراحی شده برای انتخاب دستگاه استفاده کنید. این کار به شما امکان میدهد تا بتوانید محصولی با امکانات و کارایی مناسب برای خود را انتخاب کنید.

  

Cvgvgvbhbjn

   

 1. قسمت برنامه ریزی : این قسمت برای برنامه ریزی نوع شستشوی دستگاه میباشد. بیشتر مدلهای ماشین لباسشویی برای شستشوی لباس های کتان و غیره دارای برنامه های مختلفی میباشند که از لحاظ اندازه دما دارای تفاوتهایی میباشند. تفاوتهای نوع برنامه ریزی به نوع زندگی شما نیز بستگی دارد. شستشوی سریع، لباس بچه، حوله، پتو و غیره از مهمترین ویژگیهای قسمت برنامه ریزی هر ماشین لباسشویی میباشد.
 2. پنل کنترل : این قسمت از هر ماشین لباسشویی برای شما امکانات مختلفی را به همراه دارد. دکمه های شروع، توقف موقت و خاموش از مهمترین ویژگی های هر پنل کنترل میباشد. بسیاری از مدلهای جدید ماشین لباسشویی ها دارای پنل هایی با قابلیت های بسیار گسترده است.
 3. سرعت چرخش : سرعت چرخش هر ماشین لباسشویی برای خشک کردن سریع لباسها استفاده میشود. رایج ترین مدلهای عرضه شده در بازار، از سرعت چرخش 1200 تا 1400 دور در هر دقیقه برخوردار میباشند ولی شما میتوانید ماشین لباسشویی در بازه سرعت چرخش 1000 تا 1600 دور در هر دقیقه را خریداری نمایید.
 4. گنجایش دستگاه : از مهمترین ویژگی های مورد استفاده برای هر ماشین لباسشویی گنجایش آن میباشد. انتخاب یک دستگاه با گنجایش بسیار زیاد همیشه مناسب نیست و بهتر است بر اساس میزان لباس کثیف که در هر هفته برای شستشو دارید، اقدام به انتخاب گنجایش دستگاه داشته باشید. در ادامه میتوانید اطلاعات بیشتری در این مورد کسب نمایید.
 5. فیلتر : فیلتر یکی از اصلی ترین قسمت های هر ماشین لباسشویی میباشد که کار اصلی آن، جلوگیری از ورود وسایل متفرقه ای است که سبب بروز خرابی در دستگاه میشود. برای مثال در صورتی که در جیب پیراهن یا شلوار، سکه ای وجود داشته باشد یا جرم بسیار زیادی از لباس خارج شود، به این قسمت وارد خواهد شد.

ماشین لباسشویی دارای امکانات مختلفی از جمله قدرت میباشند که تعیین قدرت آنها، به میزان استفاده شما بستگی دارد، در کل یک ماشین لباسشویی با قدرت متوسط برای زوج های جوان و قدرت بسیار بالا برای خانواده های پرجمعیت بیشترین بازده را داشته و میتواند در مصرف بهینه انرژی بسیار تاثیرگذار باشد. با این حال بسیاری از شرکتهای تولید کننده ماشین لباسشویی مانند اسنوا یا دوو برای مشتریان خود امکانات ویژه ای را در نظر میگیرند که برای کار کردن راحت تر با ماشین لباسشویی مورد نیاز میباشد.

  

چه سایز ماشین لباسشویی مناسب است؟

 • ماشین لباسشویی ها با گنجایش درام 5 تا 12 کیلویی تولید میشوند.
 • بهتر است ماشین لباسشویی انتخاب کنید که برای پر کردن آن، زمان زیادی صرف نشود.
 • گنجایش تعیین شده برای ماشین لباسشویی ها تنها برای پر کردن با لباس های کتانی میباشد، برای شستشوی دیگر اجناس پارچه باید میزان کمتری را استفاده نمود. این امر به دلیل سنگین شدن لباس پس از آب خوردن میباشد.

سایز درام ماشین لباسشویی که بر اساس کیلوگرم تعریف شده است، نشان دهنده حداکثر میزان وزنی است که میتوان لباس های کثیف را داخل آن قرار داد. ماشین لباسشویی های 5 کیلوگرمی برای شستشوی 16 تیشرت مردانه مناسب هستند و ماشین لباسشویی 12 کیلویی برای شستشوی 38 تیشرت دارای کاربرد میباشند.

تحمل وزن هر چه بیشتر درام نشان دهنده کیفیت بالای ماشین لباسشویی نیست. بر اساس نیاز خودتان دستگاه را انتخاب کنید، ماشین لباسشویی حداقل در هر هفته باید یک بار مورد استفاده قرار گیرد، پس بر اساس میزان لباس کثیف که هر هفته برای شستشوی آن اقدام میکنید، ماشین لباسشویی با بیشترین بازده را انتخاب و تهیه نمایید. در صورتی که میخواهید با میزان لباس کمتر دستگاه را روشن کنید، بهتر است به دنبال ماشین لباسشویی های با سایز و تحمل وزن پایین بگردید و در صورتی که در خانواده پر جمعیت زندگی میکنید، ماشین لباسشویی های با سایز بالا را تهیه و استفاده نمود.

بیشتر خانواده های 4 نفره و زوج های جوان از ماشین لباسشویی های 7 کیلوگرمی استفاده میکنند. این دستگاه ها برای شستشوی 22 تیشرت مردانه استفاده میشود. این سری از ماشین لباسشویی ها برای پر شدن نیاز به دو شلوار بزرگسال، سه عدد شلوار کودکان، شش عدد آستر، چهار پیراهن آستین بلند مردانه و دو عدد حوله دست و صورت یا لباس هایی با مجموع وزن 7 کیلوگرم وزن را پیدا میکنید.

   

 

Mohtava New.jpg68pg

  

سرعت چرخش ماشین لباسشویی

سرعت چرخش ماشین لباسشویی دارای اهمیت بسیار زیادی برای تمیز تر شدن لباس ها دارند ولی سرعت چرخش بالای خشک کن ماشین لباسشویی، نشان دهنده کیفیت بالای دستگاه نمیباشد. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که برخی از مدلهای ماشین لباسشویی با سرعت کمتر، کیفیت بیشتری داشته اند. همچنین ماشین لباسشویی هایی که از سرعت بیشتری برخوردار هستند، بیشتر صدا تولید میکنند و مصرف برق بیشتری را دارند. بسیاری از مدلهای ماشین لباسشویی های با سرعت بالاتر، دارای قیمت بیشتری هستند. در ادامه میتوانید با ماشین لباسشویی ایده آل خود از لحاظ سرعت آشنایی پیدا کنید :

 • بهتر است ماشین لباسشویی مابین 1200 تا 1600 دور در هر دقیقه چرخش داشته باشد.
 • سرعت بیشتر چرخش کارایی زیادی نداشته و تنها قیمت بیشتری را در پی خواهد داشت.
 • هرچقدر میزان سرعت چرخش ماشین لباسشویی بیشتر باشد، میزان سر و صدای آن نیز افزایش پیدا میکند.

رایج ترین میزان سرعت چرخش ماشین لباسشویی که استفاده میشود، 1200 تا 1400 دور در دقیقه میباشد. چرخش ماشین لباسشویی برای خشک کردن لباس مورد استفاده بوده و میتواند در تمیز شدن بیشتر لباس نیز کمک کند. انتخاب یک ماشین لباسشویی اتوماتیک باید با بررسی تمامی جوانب صورت پذیرد و نباید تنها با بررسی یک ویژگی آن را انتخاب و استفاده نمود. ماشین لباسشویی های جدید به لطف برنامه های جدیدی که برای آنها برنامه ریزی شده اند، با کمترین مصرف برق و آب میتوانند لباس ها را به صورت کامل تمیز کنند.

   

Mohtava New.jpg69pg

  

فاکتورهای انتخاب یک ماشین لباسشویی

برای انتخاب ماشین لباسشویی ها فاکتورهای مختلفی باید شرکت داده شوند. برای مثال در انتخاب یک زوج جوان، یکی از فاکتورهای اصلی، انتخاب سایز میباشد. محصولی که برای دو نفر طراحی شده است شاید تا چند سال مورد کاربرد باشد ولی با توجه به عمر 10 ساله ماشین لباسشویی، باید دستگاهی را تهیه نمود که گنجایش لباسهای 4 نفر را داشته باشد. خانواده های پرجمعیت نیز باید بر اساس میزان تعداد خانوار اقدام به خریداری ماشین لباسشویی بر اساس سایز و گنجایش نمایند.

برخی از مدلهای لباسشویی که جدیدا تولید شده اند و در بازار عرضه شده اند، دارای قابلیت توقف موقت برای اضافه کردن لباس میباشند که این قابلیت تنها برای خانواده هایی مناسب است که کودک و خردسال در آنها زندگی میکند. بررسی دقیق ویژگی های هر ماشین لباسشویی میتواند به شما برای انتخاب یک دستگاه کمک کند. برخی از ویژگی های جدیدی که برای ماشین لباسشویی های امروزی در نظر گرفته شده است، قابلیت همگام سازی دستگاه با گوشی موبایل هوشمند میباشند که این امر برای دسترسی به دستگاه از راه دور مورد استفاده است.

در انتخاب ویژگی های معرفی شده برای هر ماشین لباسشویی دقت کنید که دستگاه کارایی و ویژگی های مورد نیاز شما را داشته باشد و برای امکاناتی که از آنها استفاده نمیکنید هزینه اضافی پرداخت نکنید.

  

Mohtava New.jpg75pg

32685606 -  32687622 - 031 

اصفهان - خیابان بزرگمهر - ابتدای رکن الدوله - مجتمع ادری تجاری مرتضی علی - طبقه سوم - واحد 9

شبکه های اجتماعی

با اطمینان خرید کنید

https://logo.samandehi.ir/logo.aspx?id=40963&p=shwllymabsiywlbqqfti