ورود
ثبت نام


قصد خرید مایکروویو جدید دارید و نمیدانید کدام مدل از این دستگاه میتواند برای شما بیشترین کارایی را داشته باشد؟ در این قسمت ما شما را راهنمایی کرده ایم تا در میان بهترین برندهای مایکروویو و بر اساس قابلیت های هر محصول، دستگاه مورد نظر خود را پیدا کنید.

    

Mohtava New.jpg51

     

چه چیزی را باید در خریداری اجاق مایکروویو نظر داشته باشیم؟

اندازه اولین و مهمترین فاکتور در خریداری یک مایکروویو خوب میباشد. در صورتی که میخواهید از مایکروویو برای پختن غذای یک خانواده پر جمعیت استفاده کنید، باید محصولاتی با بیشتر از 1.2 فوت مکعب فضا را در اختیار داشته باشید. میزان فضایی که میخواهید برای کار با مایکروویو استفاده کنید باید بر اساس نوع نیاز و تعداد اعضای خانواده تعیین شود. محصولاتی با حجم بزرگتر بیشتر برای طبخ پیتزا و لازانیا مورد استفاده بوده و مایکروویو های کمتر است 0.5 فوت مکعب برای گرم کردن نوشیدنی ها و غذای تک نفره مورد استفاده میباشد.

   

ویژگی هایی که میتواند برای خریدار جذاب باشد

مایکروویو ها امروزه با امکانات بسیار گسترده ای در بازار عرضه میشوند که هر یک از ویژگی های آنها بر اساس نوع نیاز یک خانواده یا فرد میباشد. مثلا در صورتی که از مایکروویو برای خانواده استفاده میکنید بهتر است محصولی با امکان کاربری آسان، با درب مستحکم و دکمه های بزرگ را خریداری کنید که میتواند زمان تخمینی طبخ هر غذا را نشان دهد و در صورتی که بشقاب غذای آماده طبخ شما بزرگتر است سینی گردان یک مایکروویو میباشد، بهتر است قابلیت کار دستگاه بدون سینی گردان را بررسی نمایید.

مایکروویو ها در ادارات نیز مورد استفاده هستند و بیشترین کاربرد آنها برای گرم کردن غذا میباشد که در این صورت میتوان محصولاتی با میزان حجم کمتر را مورد استفاده قرار داد. امکانات مورد استفاده در هر مایکروویو دارای تفاوتهایی میباشد. هرچقدر یک مایکروویو بیشتر امکانات داشته باشد بهتر است ولی برای جلوگیری از پرداخت هزینه های سنگین بهتر است در ابتدا امکانات مورد استفاده خود را بررسی کرده و بر این اساس اقدام به خریداری و استفاده از این محصول نمود.

  

اجاق مایکروویو چند وات نیاز دارید؟

یک مایکروویو 1000 وات میتواند به سرعت پخت و پز را انجام دهد و بیشترین کارایی را داشته باشد ولی استفاده از مایکروویو 700 وات نیز با کمی سرعت کمتر همین بازده در دسترس میباشد. باید ابتدا به نیاز خود و حجم غذایی که قرار است در مایکروویو طبخ شود توجه داشته باشید. برای مثال استفاده از محصولاتی که میزان قدرت الکتریکی بسیار بالایی دارند برای خانواده های پرجمعیت و محصولات ضعیف برای خانواده های کم جمعیت یا تک نفره مناسب بوده و دیگر مایکروویو ها مورد استفاده برای ادارات میباشد.

    

آیا مدل اجاق مایکروویو برای خانواده ها هم عرضه شده است؟

قطعا یکی از اصلی ترین مدلهای عرضه شده برای مایکروویو ها، محصولات خانواده ای با قابلیتهای بسیار گسترده میباشد. گریل، جوجه گردان، سولاردام و غیره از امکانات و ویژگی های بسیار منحصر به فرد مایکروویو های خانواده میباشد و از دیگر ویژگی های کنترلی دستگاه میتوان به قابلیت استفاده از برنامه های از پیش تعیین شده برای طبخ هرچه بهتر غذا اشاره نمود. در صورتی که کودکان یا نوجوانان میخواهند از این دستگاه برای گرم کردن نوشیدنی، درست کردن پاپ کرن و دیگر غذاها استفاده کنند بهتر است این کار تحت نظارت والدین انجام داده شود. همچنین استفاده از آیکون های مناسب در دکمه های این محصول سبب شده است تا افراد مسن نیز بتوانند از این محصول برای طبخ، گرم کردن یا باز کردن یخ زدگی غذا استفاده نمایند.

   

Mohtava New.jpg63pg

  

طول عمر هر اجاق مایکروویو چقدر است؟

معمولا هر مایکروویو طول عمر مفیدی در حدود 10 سال را دارا میباشد. در صورتی که میخواهید این دستگاه را خریداری کنید، بهتر است محصولی با قابلیت هایی بیش از آنچه نیاز دارید بخرید تا بتوانید از آن حداقل 10 سال استفاده کنید. در صورتی که پس از اتمام ده سال دستگاه باز هم قابلیت استفاده داشت میتوانید به استفاده کردن از آن ادامه دهید.

  

ویژگی های جدید و کارآمد اجاق مایکروویو جدید

در صورتی که کودک خردسال دارید که توانایی استفاده از مایکروویو را ندارد، از محصولاتی استفاده کنید که مجهز به قفل کودک میباشند. باز کردن این قفل برای بزرگسالان بسیار راحت بوده و آنها برای استفاده از دستگاه تنها نیاز به وارد کردن یک کد چهار رقمی را پیدا میکنند. دستگاه های جدیدی که در بازار عرضه میشوند دارای فضای بیشتر اجاق و سایز کوچکتر بدنه میباشند که این امر به معنای کاهش میزان فضای بدون استفاده از مایکروویو میباشد. همچنین محصولات جدیدی که در بازار عرضه میشوند در برخی از مدلها دارای قابلیت استفاده همزمان برای دو مواد غذایی میباشند. برای مثال برخی از مدلها علاوه بر قسمت طبخ غذا، دارای قابلیت درست کردن قهوه بوده و در برخی از مدلها، توستر در کنار قسمت طبخ استفاده شده است.

  

مدلهای اصلی اجاق مایکروویو

مایکروویو ها در مدلهای مختلف رومیزی و توکار تولید میشوند که نوع رومیزی برای استفاده تکی مناسب بوده و پیاده سازی اجاق مایکروویو توکار باید در آخرین قسمت های ساخت آشپزخانه پیاده سازی و اجرا شود.

  1. مایکروویو ساده : این سری از مایکروویوها تنها برای گرم کردن غذا، درست کردن آب جوش و طبخ میان وعده ها و غذاهای ساده مورد استفاده میباشد. این سری از مایکروویو ها بیشتر در ادارات و دفاتر کاری مورد استفاده هستند ولی برای خانواده های کم جمعیت نیز مناسب هستند.
  2. مایکروویو مجهز به گریل : علاوه بر قابلیت های معمولی که هر مایکروویو دارد، این محصول دارای قابلیت گریل کردن مواد غذایی را دارا میباشد. در صورتی که میخواهید ماهی، مرغ و یا گوشت قرمز را گریل کنید، این سری از مایکروویو برای شما ساخته شده است. این کالا همچنین برای ترد کردن سیب زمینی، لازانیا و غیره مورد استفاده میباشد.
  3. مایکروویو ترکیبی : این سری از مایکروویو ها که به عنوان کامل ترین محصولات به شمار میرود به یکی از اصلی ترین نیازهای هر منزل تبدیل شده است. در صورتی که غذاهای بخارپز استفاده میکنید میتوانید از این محصول استفاده نمایید. عملکرد این محصول استفاده از بخار غذا برای پختن آن در این حالت میباشد. البته این سری از مایکروویو ها دارای کاربردهای دیگر و امکانات کاملی برای طبخ غذا میباشند.
  4. مایکروویو کامل : محصولی با تمامی قابلیت ها مناسب برای خانواده های پرجمعیت و طبخ انواع غذا، کیک و دسر میباشد. این محصول بیشتر برای منازل و خانواده ها مورد استفاده میباشد. این سری از مایکروویو ها از کیفیت و قیمت بسیار مناسبی برخوردار بوده و یکی از اصلی ترین نیازهای طبخ هر غذا میباشد.

  

Mohtava New.jpg64pg

   

چه امکاناتی ارزش پرداخت پول بیشتر را دارد

مایکروویو ها در مدلها و امکانات مختلفی تولید شده اند و با امکانات مختلف در دسترس مصرف کنندگان میباشند. برخی از این ویژگی ها ارزش چندانی را ندارند و بهتر است از پرداخت پول برای آنها جلوگیری شود. در صورتی که ویژگی های مختلفی در یک مایکروویو عرضه شده باشد که ارزش خرید داشته باشد پرداخت هزینه برای آن به صرفه بوده و ارزش دارد. از مهمترین ویژگی هایی که پرداخت هزینه برای آنها ارزش دارد و در تسهیل کار طبخ غذا بسیار مناسب است میتوان به تایمر تعیین زمان طبخ غذا اشاره نمود که از سوختن غذا جلوگیری مینماید. قفل کودک، قابلیت گرم کردن مایعات، توانایی استفاده برای طبخ لازانیا و غذاهای بزرگ از دیگر ویژگی های هر مایکروویو میباشد.

  

مایکروویو برای من مناسب است؟

در جواب به این سوال باید شرایط زندگی هر فرد را در نظر گرفت. در صورتی که در طول ماه بیشتر از 4 بار غذاهای بدون برنج استفاده میکنید، کارمند هستید و زمان زیادی برای طبخ غذا ندارید استفاده از مایکروویو برای شما مناسب میباشد. همچنین در صورتی که شما میخواهید بیشتر مدل غذاهای فرنگی را طبخ کنید، زیاد دسر درست میکنید و زمان زیادی را برای آموزش آشپزی صرف میکنید، استفاده از مایکروویو برای شما میتواند در تسهیل کارهایتان و کم تر کردن زمان طبخ غذا بسیار مناسب باشد. مایکروویو ها در مدلهای مختلفی تولید شده اند و بر اساس نوع نیاز و مصرف هر خانواده مورد استفاده میباشند. در صورتی که در دفتر کارتان زمان زیادی را برای گرم کردن غذا نمیتوانید اختصاص دهید نیز استفاده از مایکروویو برای شما بسیار مفید واقع خواهد شد.

   

Mohtava New.jpg65pg

  

مزایا و معایب استفاده از مایکروویو

در صورتی که میخواهید برای اولین بار از مایکروویو استفاده کنید، بهتر است در زمینه مزایا و معایب این محصول اطلاعات کافی را داشته باشید. برای مثال در صورتی که این محصول را برای پختن غذا استفاده میکنید و اطلاعات کافی در زمینه طبخ غذا با مایکروویو ندارید، ممکن است غذا کیفیت مورد انتظار شما را نداشته باشد. همچنین استفاده از مایکروویو میتواند در افزایش هزینه های استفاده از برق تاثیرگذار باشد ولی در صورتی که از محصولی با کیفیت، با مصرف بهینه برق استفاده نمایید و اطلاعات کافی در زمینه طبخ غذا با مایکروویو کسب نمایید میتوانید در کمترین زمان، بیشترین بازده را داشته باشید. استفاده از مایکروویو برای کمتر کردن زمان انتظار در دفاتر کاری بسیار تاثیرگذار میباشد. در حین استفاده از این دستگاه باید تمامی نکات ایمنی مورد نیاز برای استفاده از دستگاه را رعایت کنید تا مایکروویو به صورت صد در صد ایمن فعالیت نماید.

  

جمع بندی استفاده از مایکروویو

با گسترش تکنولوژی و با افزایش مشغله ها، استفاده از دستگاه هایی که انجام کار به خصوص پخت و پز را سرعت بخشند بسیار پر اهمیت شد. مایکروویو به عنوان سریع ترین دستگاهی که برای طبخ انواع غذا، کیک و دسر میتواند کاربرد داشته باشد تولید شده است و تحت برندهای معتبری همچون سامسونگ، ال جی، اسنوا و دوو در بازار عرضه میشود.

  

Mohtava New.jpg66pg

33374074 - 031

شبکه های اجتماعی

4r 3r 2r
6r 1r 5r

با اطمینان خرید کنید

https://logo.samandehi.ir/logo.aspx?id=40963&p=shwllymabsiywlbqqfti
https://trustseal.enamad.ir/logo.aspx?id=17701&p=HK8uDniXDWJN4SGz