ورود
ثبت نام


در فصل بهار که هوا کمی رو به گرمی میرود، شاید فکر کنید که به کولر احتیاجی نداشته باشید ولی زمانی که دمای هوا به شدت در فصل تابستان افزایش پیدا میکند، یک کولرگازی میتواند احتیاج شما را برطرف نماید.

کولرگازی ها در مدلهای مختلفی تولید شده اند و بر اساس نیاز هر ساختمان، اتاق و منزل مورد استفاده میباشند. در صورتی که بخواهید دمای هوا را به صورت دقیق تنظیم و خنک کنید، حتما به یک کولرگازی نیاز پیدا خواهید کرد. کولرگازی ها یکی از دستگاه های سرمایشی هستند که برای خنک کردن محیط به آب احتیاجی پیدا نکرده و به همین دلیل میتوان با انتخاب محصولاتی که مصرف برق را بهینه انجام میدهند، تا حد بسیار زیادی در مصرف آب و حامل های انرژی صرفه جویی نمود.

   

Mohtava New.jpg83pg

  

آیا کولرگازی برای شما نیاز است؟

در صورتی که در منطقه شهری زندگی میکنید که دمای هوا از 35 درجه سانتیگراد بالاتر است، استفاده از کولرگازی برای شما میتواند مناسب باشد. این محصولات برای شهرهای بندری و شرجی نیز مورد استفاده است. کولرگازی در شهرهای کویری ایران که دمای هوا به طرز طاقت فرسایی در تابستان افزایش پیدا میکند نیز یک انتخاب خوب و مناسب برای سریعا خنک کردن فضای اتاق ها میباشد. استفاده از اسپیلت در محل کار، دفاتر و فروشگاه ها نیز به دلیل حجم کم و بی صدا بودن بهترین انتخاب در میان دستگاه های سرمایشی میباشد. در صورتی که در شهرهای شلوغ و پر ازدحام زندگی میکنید، بهتر است کولرگازی را جایگزین کولرهای آبی نمایید زیرا به دلیل جلوگیری از بروز سر و صدای اضافه میتوانند در محیط کار و منزل آرامش شما را تضمین نمایند.

   

Mohtava New.jpg84pg

  

چه مدل کولرگازی مناسب است؟

کولرگازی ها در دو مدل تک بدنه و اسپیلت تولید میشوند. مدل تک بدنه باید بر روی پنجره ها نصب شود تا هوای گرم بیرون را به هوای خنک تبدیل کند. اسپیلت اما بر روی دیوار نصب میشود و از طریق رابط هایی به قسمت بیرونی متصل میشود. هر کدام از این مدلها برای یک رده کاربری مناسب بوده و در دسترس میباشد.

بررسی مدل تک بدنه :

  مزایا :

 • ارزان و مقرون به صرفه است.
 • نصب بسیار آسانی دارد.
 • شما میتوانید این دستگاه را به صورت اتاق به اتاق جابجا کنید تا دمای تمام منزل به صورت یکنواخت خنک شود.

  معایب :

 • ممکن است باز گذاشتن پنجره برای کارکرد این دستگاه، سبب ورود پشه و حشرات شود یا امنیت منزل را به خطر بیندازد.
 • این سری از کولرگازی ها مانند مدل اسپیلت نمیتوانند دمای هوا را بسیار خنک کنند و معمولا پس از مدتی کارکرد، هوایی که از آنها خارج میشود، گرم است.
 • برخی از مدلهای این محصول بسیار سنگین میباشند. باید در حین خریداری این سری از کولرگازی ها به وزن آن دقت داشته باشید و توجه کنید که میتوانید آنرا به آسانی حمل کنید؟

   

Mohtava New.jpg85pg

  

بررسی مدل اسپیلت :

  مزایا :

 • در صورتی که شما یک اتاق داشته باشید که به شدت گرم شود مورد استفاده است.
 • یک محصول کاملا ایمن است و برای کارکرد نیازی به باز گذاشتن پنجره ها وجود نخواهد داشت.
 • مصرف بهینه برق را دارند و خریداری و استفاده از آنها با وجود قیمت بیشتر اولیه، بسیار مقرون به صرفه تر میباشد.

  معایب :

 • قیمت بیشتری نسبت به کولرگازی های تک بدنه دارند.
 • نیاز به یک قسمت خارجی برای قرارگیری و نصب قسمت بیرونی دارند.

  

چه سایز کولرگازی برای شما مورد نیاز است؟

کولرگازی ها در مدلهای مختلفی تولید میشوند. در صورتی که قصد خریداری یک دستگاه برای منزل خود را دارید یا میخواهید از آن در محل کار خود استفاده کنید، باید سایزهای مختلف این دستگاه را تهیه نمایید. ظرفیت این دستگاه ها برای خنک کردن بر حسب BTU مخفف کلمه ritish Thermal UnitB سنجیده میشود. هرچقدر ظرفیت کولرگازی مورد انتخاب شما بیشتر باشد، میزان سرمایش بیشتری از این دستگاه میتوان انتظار داشت.

طبق تحقیقاتی که در آزمایشگاه شرکت Which بریتانیا انجام داده شد، برخی از مدلهای کولرگازی با ظرفیت BTU پایین، توانستند بیشتر از محصولاتی که از ظرفیت بیشتری بهره میبرند، دمای یک اتاق را پایین بیاورند. اما در صورتی که میخواهید کولرگازی خود را بر حسب ظرفیت انرژی سرمایشی که ارائه میکند خریداری کنید، پیشنهاد این شرکت، استفاده از محصولاتی با ظرفیت 5000 تا 8000 BTU میباشد.

امروزه، فرمول خاصی برای محاسبه میزان ظرفیت دستگاه های عرضه شده وجود دارد که برای انتخاب کولرگازی ها مورد استفاده میباشد. حاصل ضرب ابعاد اتاق بر حسب فوت میتواند به شما برای انتخاب یک اسپیلت با ظرفیت کاربردی بسیار مناسب باشد. برای مثال در صورتی که ابعاد اتاق کار شما 20*15*12 باشد و بخواهید کولرگازی مناسب را انتخاب کنید، کافی است که حاصل عدد به دست آمده را در عدد پنج ضرب کنید که میشود 20*15*12*5=18000 که عدد به دست آمده، میزان ظرفیت سرمایشی مورد نیاز دستگاه بر حسب BTU را نشان میدهد.

   

Mohtava New.jpg86pg

  

چه امکانات دیگری میتواند برای شما مناسب باشد؟

برخی از ویژگی های مخصوصی که برای یک کولرگازی در نظر گرفته میشود میتواند برای شما بسیار مناسب واقع شود. برای مثال در صورتی که از کولرگازی در منزل خود استفاده میکنید، بهتر است دستگاهی مجهز به امکان حالت شب (night mode) را خریداری نمایید. این قابلیت کمپرسور دستگاه را در ساعت استراحت بسیار کم قدرت میکند تا میزان صدای تولید شده آن کمتر شود.

ویژگی دیگری که میتواند برای استفاده کننده بسیار مفید واقع شود، تایمر استراحت دستگاه است که میتوان بر اساس دقیقه، به کولرگازی زمان خاموش شدن را اعلام نمود که این مسئله به خصوص برای شب ها یا زمان استراحت بسیار مناسب میباشد. از دیگر قابلیت هایی که برای یک دستگاه کولرگازی میتواند بسیار مناسب واقع شود، کنترل آن با استفاده از ریموت های از راه دور میباشد.

این قابلیت برای زمان استراحت بسیار مناسب بوده و شما میتوانید بدون برخواستن از رختخواب یا صندلی، دستگاه خود را کنترل کنید. البته ریموت کنترل بسیار راحت گم میشود و بهتر است دستگاه دارای آپشن های دستی هم برای خاموش و روشن شدن داشته باشد یا کولرگازی را تهیه نمایید که به وای فای متصل شده و میتوانید با استفاده از موبایل هوشمندتان، آن را کنترل کنید.

   

Mohtava New.jpg87pg

  

نگهداری صحیح برای افزایش طول عمر

با توجه یه قیمت بالایی که دارند، کولرگازی ها باید طول عمر زیادی را داشته باشند. در ادامه به دو مورد از موارد صحیح نگهداری از این دستگاه ها و پنلهای خارجی میپردازیم که میتواند تاثیر بسیار زیادی را در افزایش طول عمر کولرگازی داشته باشد.

 • پس از زمان استفاده و در فصل پاییز، پنل بیرونی اسپیلت ها را کاملا بپوشانید تا از ورود آب به دستگاه جلوگیری شود. در صورتی که در تابستان هم احتمال بارش باران در شهر شما وجود دارد، بهتر است از وارد شدن آن به داخل دستگاه جلوگیری نمایید یا در صورتی که این اتفاق رخ داد، سریعا اقدام به خشک کردن این قطعه بپردازید. قرار دادن اسپیلت به گونه ای که یک محافظ برای جلوگیری از ورود آب وجود داشته باشد فکر خوبی است ولی پوشاندن کامل دستگاه با استفاده از پلاستیک یا سایر عایق های رطوبت نیز میتواند فکر بسیار خوبی در فصل سرما باشد.
 • در بازه های زمانی مشخص شده اقدام به تمیز کردن فیلتر دستگاه در قسمت بیرونی اسپیلت یا تک بدنه ای نمایید. در حین نصب دستگاه نیز میتوانید اطلاعات راجع به این کار را از نصاب دستگاه دریافت نمایید.

  

کاهش مصرف برق کولرگازی

شاید از لحاظ اقتصادی بار زیادی را برای بسیاری از خانواده ها نداشته باشد ولی قطعا کار کردن یک کولرگازی با مصرف بالای برق میتواند برای جامعه بسیار مضر باشد. پس بهتر است در هنگام خریداری کولرگازی ها در ابتدا اقدام به اطلاع از برچسب گرید انرژی داشته باشید و در مواقع استفاده نیز، میزان دمای دستگاه را مابین 22 تا 25 درجه سانتیگراد تنظیم کنید.

   

Mohtava New.jpg91pg

  

 چه کولرگازی را خریداری کنیم؟

در صورتی که محل و شرایط زندگی شما بسیار گرم باشد و نیاز به استفاده از کولرگازی در آن احساس شود، نیاز به خریداری یک دستگاه تک بدنه یا اسپیلت پیدا میکنید. البته خریداری اسپیلت در ایران بسیار رایج تر از دستگاه های تک بدنه میباشد. در صورتی که میخواهید از کولرگازی در محیط خانگی خود استفاده کنید، دقت داشته باشید که پنل خارجی توانایی پشتیبانی از چند پنل داخلی را داشته باشد.

برند نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و بهتر است در میان برندهای داخلی اسنوا و برندهای خارجی ال جی، دوو و سامسونگ که از خدمات پس از فروش گسترده ای در کشورمان برخوردار میباشند، استفاده کنید. همچنین انتخاب نوع ظرفیت دستگاه بسته به میزان فضای شما داشته و بهتر است بر اساس فرمول ارائه شده ظرفیت مورد نظر خود را پیدا کنید. نصب و بهره برداری از کولرگازی های اسپیلت نیز باید توسط نصابان حرفه ای صورت پذیرد تا از بروز خرابی های پی در پی و زودهنگام در دستگاه جلوگیری شود.

توجه به امکانات و ویژگی های هر کولرگازی نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار میباشد. در صورتی که به نوع نیاز خود و امکانات ویژه ای که در برخی از کولرگازی ها موجود است دقت داشته باشید، میتوانید محصولاتی با بیشترین بازده را انتخاب کرده و استفاده نمایید. برای مثال در صورتی که زیاد ریموت ها را گم میکنید، استفاده از کولرگازی های مجهز به وای فای برای شما میتواند مناسب باشد.

  

Mohtava New.jpg92pg

33374074 - 031

شبکه های اجتماعی

4r 3r 2r
6r 1r 5r

با اطمینان خرید کنید

https://logo.samandehi.ir/logo.aspx?id=40963&p=shwllymabsiywlbqqfti
https://trustseal.enamad.ir/logo.aspx?id=17701&p=HK8uDniXDWJN4SGz