ورود
ثبت نام


در صورتی که برای کارهای روزمره خود از کامپیوتر استفاده میکنید، نیاز به یک صفحه کلید با کارایی مورد نظرتان را دارید. یک کیبورد یا صفحه کلید مناسب برای وبگردی، تایپ و تولید محتوا میتواند مناسب باشد.

در صورتی که میخواهید برای کامپیوتر خانگی خود صفحه کلید سفارش دهید یا آن را خریداری کنید، در ابتدا باید با انواع این محصول و نوع نیاز خود آشنایی داشته باشید. صفحه کلید باکیفیت، باید قابلیت چندین میلیون بار فشار دادن هر دکمه را داشته باشد، دست را برای انجام تایپ آزاد بگذارد و تمامی دکمه های آن به صورت استاندارد در کنار هم چیده شده باشد.

    

Mohtava New.jpg12119pg

  

چرا همه کاربران کامپیوتر به صفحه کلید نیاز دارند؟

ارسال برخی از دستورات و وارد کردن اطلاعات به کامپیوتر، نیاز به یک دستگاه کیبورد دارد. کیبوردها در مدلهای مختلفی تولید شده اند و به صورت مستقیم در بازار عرضه میشوند. هر فرد باید بر اساس نوع استفاده خود از کامپیوتر باید یک مدل کیبورد (صفحه کلید) را تهیه و استفاده نماید. طرز کار کیبورد ها به گونه ای است که شما پس از فشار دادن یک کلید، دستور مربوط به این کلید به برد داخلی دستگاه وارد شده و از طریق سیم یا ارتباطات بی سیم مانند وایرلس یا بلوتوث وارد کامپیوتر میشود و به این صورت شما میتوانید با کامپیوتر از طریق کیبورد ارتباط برقرار نمایید. در کل کیبورد و موس برای ارتباط راحت برای کامپیوتر طراحی شده اند و بیشتر از سایر وسایل ورودی اطلاعات مورد استفاده میباشند.

بسته به نوع کاربرد شما نیاز به مدلهای مختلفی از کیبوردها دارید. در صورتی که در طول روز زیاد تایپ میکنید، کیبورد شما باید کلید های بزرگ و چینش ترجیحا جزیره ای داشته باشد تا کمتر دچار اشتباه شوید. همچنین برای افرادی که زیاد علاقمند به وبگردی میباشند، محصولی با وجود کلیدهای میانبر مرورگر را نیاز دارند. کیبوردها برای بازی، وب گردی، تایپ، برنامه نویسی و طراحی هرکدام در مدلهای مختلفی تولید شده و در بازار عرضه میشوند.

   

قدم اول انتخاب کیبورد : نوع صفحه کلید

رایج ترین نوع کیبورد تولید شده برای کامپیوترها، صفحه کلید کامل میباشد که از آنها میتوان برای انجام تمامی امور استفاده نمود. این سری از صفحه کلید ها دارای قابلیت استفاده برای کاربردهای مختلف بوده و با استفاده از آنها میتوان به راحتی یک کامپیوتر را کنترل نمود. این سری از صفحه کلید ها کمی بزرگ بوده و در صورتی که کاملا به تمامی کلیدهای روی آن مسلط باشید میتوانید به راحتی از آنها برای کاربردهای مختلف استفاده نمایید.

  

Mohtava New.jpg12122pg

  

سری بعدی صفحه کلید ها که بسیار رایج میباشند و از آنها زیاد استفاده میشود، محصولات (TKL) میباشد. این سری از کیبوردها با اندازه کوچکتر تولید شده اند و قسمت ماشین حساب را ندارند. در صورتی که احساس میکنید که زیاد از اعداد در یک کیبورد استفاده نمیکنید، این سری میتواند برای شما بسیار مناسب باشد. قسمت عددی این سری از کیبوردها در قسمت بالایی حروف قرار داشته و برای افرادی که با کمبود جا مواجه میباشند، استفاده از این سری کیبوردها میتواند بسیار مناسب تر باشد.

کیبوردهای نوع بعدی کوچک تر شده صفحه کلید های (TKL) میباشند که به آنها کیبوردهای 60 درصد نیز گفته میشود. این سری از صفحه کلید ها بدون کلید های اشاره گر بوده و برای انجام کار این عملگرها میتوان از کلید های ترکیبی fn+WASD یا fn+JIKL میتوان استفاده نمود. این سری از کیبوردها بیشتر برای افرادی مورد استفاده است که از کامپیوتر برای کارهای روزمره استفاده میکنند و معضل کمبود فضای خالی برای قرارگیری کیبورد را دارند.

  

Mohtava New.jpg12116pg

  

در صورتی که فضای کافی برای استفاده از کیبوردهای (TKL) را ندارید و کار با صفحه کلید 60 درصد برای شما آسان نیست، از یک کیبورد 65 درصد استفاده نمایید. این سری از صفحه کلید ها کلید های اشاره گر را دارا میباشند ولی قسمت عددی باز هم برای آنها استفاده نشده است. استفاده از این سری کیبوردها برای کارهای روزمره و کاربران عادی یا کارمندان شرکتهای مختلف مورد نیاز است.

نوع دیگری از کیبوردها که امروزه در بازار موجود میباشند، کیبوردهای خیلی کوچک (Super Small) میباشند. این سری از کیبورد ها بدون هیچگونه کلید عدد، تنها 40 درصد از قابلیت های یک کیبورد معمولی را دارند. استفاده از این سری صفحه کلید ها برای افرادی مناسب است که کیبورد مخصوص خود را میخواهند و در عین حال برای محل کار و منزل خود، نیاز به یک کیبورد دارند. کار کردن با این سری از کیبوردها نیاز به زمان زیادی برای عادت کردن کاربر میباشند.

 

Mohtava New.jpg12118pg

    

قدم دوم در انتخاب کیبورد : نوع صفحه کلید مورد نظر را پیدا کنید.

پس از اینکه نوع کیبورد مورد نظر خود را انتخاب کردید، باید نوع کلید های استفاده شده در مدلهای کیبورد ها را انتخاب کنید. مدلهای مختلفی از صفحه کلید تولید شده و در بازار عرضه شده اند و هر کس بر اساس توانایی ها و سلیقه خود باید نوعی از کلید را انتخاب کند. برای مثال افرادی که میخواهند تایپ کردن را آموزش ببینند بهتر است نوع چینش کلید جزیره ای را انتخاب کنید زیرا این سری دارای کلید هایی مجزا و با فاصله میباشد که میتواند فرآیند آموزش را تا حد بسیار زیادی تسهیل نماید. این سری از کلید ها میتوانند سرعت تایپ یک تایپیست یا تولید کننده محتوا را کاهش دهد.

اگر تایپیست یا تولید کننده محتوا باشید و بخواهید در کمترین زمان مطلبی را نگارش کنید، نیاز به کیبوردهایی با صفحه کلید کوچک و به هم چسبیده دارید که دست شما بتواند برای تایپ 10 انگشتی به خوبی روی آن حرکت داشته باشد. این سری از کیبوردها برای افزایش سرعت کاربران عمومی و افرادی که زیاد وبگردی میکنند میتواند بسیار مفید واقع شود.

    

Mohtava New.jpg12120pg

  

قدم سوم انتخاب کیبورد : چه نوع بوردی مورد نیاز شما است؟

صفحه کلید ها در بورد های مختلفی طراحی میشوند. هر کاربر باید بتواند بر اساس نوع کاربرد خود یک سری از صفحه کلیدها را مورد استفاده قرار دهد. برای مثال در صورتی که گیمر حرفه ای هستید و میخواهید از کیبورد برای بازی کردن استفاده کنید، کیبوردی که کامل باشد و از کلیدهای مقاوم در تولید آن استفاده شده باشد میتواند برای شما مناسب باشد. در صورتی که کیبورد گیمینگ شما دارای صفحه کلیدی مجهز به نور برای توانایی کاربرد در شب باشد، میتوانید در محیط های کم نور نیز از آن برای بازی کردن استفاده کنید.

این سری از بورد ها دارای قابلیت های بسیار گسترده ای مانند توانایی تنظیم میزان صدای کامپیوتر میباشد. این سری از بوردها به نسبت دیگر محصولات دارای قیمت بالاتری بوده و در صورتی که کاربر حرفه ای بازی یا طراحی نیستید، خریداری آنها از لحاظ اقتصادی زیاد مقرون به صرفه نیست.

بورد دیگری که برای صفحه کلید ها طراحی و پیاده سازی شده است، محصولات کامل و ساده میباشد که برای کاربران حسابداری، تایپیست ها و کاربران عادی مورد استفاده بوده و از کیفیت بسیار زیادی برخوردار میباشد. این سری از کیبوردها بیشتر در ایران مورد استفاده بوده و استفاده از 104 کلید در طراحی آنها سبب شده است تا همه کاربران با هر درجه از دانش کامپیوتر بتوانند به راحتی با استفاده از این سری کیبوردها، کامپیوتر خود را کنترل کنند.

دسته دیگری که از بورد کیبورد میتوان معرفی نمود، محصولات مخصوص شب میباشند که مجهز به چراغ هایی برای استفاده در محیط های کم نور میباشند. این سری از کیبوردها بیشتر برای استفاده خانگی مورد نیاز بوده و بیشتر در مدلهای 60 و 65 درصد تولید میشوند. استفاده از این محصول بیشتر برای کاربران روزمره و افرادی توصیه میشود که زیاد وبگردی میکنند.

    

Mohtava New.jpg12123pg

  

کیبورد بی سیم یا سیم دار؟ آخرین قسمت انتخاب یک کیبورد

با استفاده از راهنمای بالا، احتمالا تا به حال توانسته اید محصولی باب میل خود را انتخاب کنید ولی آخرین مرحله از خریداری یک کیبورد که احتمالا برای کاربران عادی و خانگی اهمیت چندانی نخواهد داشت، انتخاب از میان کیبوردهای بی سیم یا سیم دار میباشد. کیبوردهای عرضه شده بی سیم به شرطی که با وایرلس قابلیت اتصال به کامپیوتر را داشته باشند و از دانگل USB برای اتصال استفاده کنند، گزینه ای مناسب تر از محصولات بلوتوث دار از جهت نگه داشتن شارژ میباشند. کیبوردهای بی سیم بیشتر برای افرادی مورد استفاده است که سیم کیبورد میتواند مانع استفاده آسان آنها شود. همچنین در صورتی که میخواهید کیبورد را برای کنترل از راه دور در کنفرانس ها استفاده کنید، استفاده از کیبوردهای بی سیم برای شما مناسب تر میباشد.

   

جمع بندی نهایی و آشنایی با کیبورد مورد نیاز شما

در صورتی که بتوانید قدم به قدم با ویژگی های کیبوردهای مورد نظر خود آشنا بشوید، انتخاب کیبورد را میتوانید بر اساس ویژگی های درج شده برای هر محصول در فروشگاه های اینترنتی خریداری و استفاده نمایید. کیبوردها در مدلهای مختلفی تولید شده اند و بر اساس ویژگی ها به صورت آنلاین در دسترس شما میباشند. از مهمترین مزایای استفاده از روشهای اینترنتی برای خریداری این کالا میتوان به قیمت مناسب تر، گارانتی معتبر و قابلیت تعویض یا عودت کالا در صورت عدم کاربرد آن اشاره نمود. کیبوردها در شرکتهای مختلف داخلی و خارجی تولید شده است و بر اساس نوع نیاز هر مصرف کننده در بازار عرضه میشود. شما میتوانید با توجه به نوع استفاده و قیمت هر محصول، اقدام به ثبت سفارش و خریداری این محصول نمایید.

  

Mohtava New.jpg12121pg

33374074 - 031

شبکه های اجتماعی

4r 3r 2r
6r 1r 5r

با اطمینان خرید کنید

https://logo.samandehi.ir/logo.aspx?id=40963&p=shwllymabsiywlbqqfti
https://trustseal.enamad.ir/logo.aspx?id=17701&p=HK8uDniXDWJN4SGz