ورود
ثبت نام


در عصری زندگی میکنیم که ارتباطات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و بسیاری از دستگاه های ما نیاز به اینترنت بدون سیم دارند. برای انجام ارتباط با دستگاه هایی که به صورت مستقیم سیم کارت دریافت نمیکنند، نیاز به مودم وایرلس میباشد. برای ارتباط کامپیوتر، لپ تاپ، وسایل منزل و موبایل به اینترنت یا انجام شبکه داخلی نیاز به استفاده از مودم ها میباشد.

مودم ها یکی از اصلی ترین وسایل شبکه میباشند که اصلی ترین وظیفه آنها ایجاد ارتباط در میان دستگاه ها و اینترنت میباشد. مودم ها در مدلهای مختلف ADSL, VDSL و همراه تولید شده اند که بر اساس نیاز هر فرد در دسترس میباشند. استفاده از مودم به جای موبایل برای اتصال به اینترنت از طریق شبکه های 3G و 4G میتواند برای افزایش طول عمر شارژ موبایل و افزایش سرعت اینترنت بسیار مناسب باشد. در این متن قصد داریم علاوه بر معرفی انواع مودم، نیازسنجی کلی برای اقشار مختلف جامعه داشته باشیم.

       

Mohtava New.jpg12125pg

  

مودم ADSL

ADSL که مخفف (Asymmetric Digital Line) است به نوعی ارتباط اینترنتی گفته میشود که از خطوط تلفن انتقال داده میشود. برای دریافت و استفاده از این نوع ارتباط اینترنتی، به مودم های مخصوص ADSL نیاز پیدا میگردد. این سری از مودم ها به صورت مستقیم به خط تلفن متصل میشوند و میتوانند به غیر از اطلاعات دریافت یا برقراری تماس، تمامی فرکانس های مربوط به اینترنت را دریافت نمایند. سرعت دانلود اینترنت در حالت ADSL نهایتا 24mb/s میباشد. استفاده از این سری از مودم ها در ایران بیشتر رایج است. مودم های تولید شده ADSL به صورت کابلی و وایرلس کار میکنند که به صورت کابلی به کامپیوتر های فاقد کارت شبکه بیسیم متصل میشوند و در نوع وایرلس برای ارتباط با لپ تاپ، لوازم خانگی هوشمند و موبایل دارای کاربرد میباشد.

     

Mohtava New.jpg12133pg

  

مودم VDSL

Very-high-Bitrate Digital Subscriber Line services که دارای سرعت بسیار بیشتر از ADSL میباشند نیز نوع دیگری از مودم ها میباشند. در صورتی که شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت، میتواند سرعتی بیشتر از 25mb/s را برای دانلود ارائه دهد. شما به این سری از مودم ها نیاز خواهید داشت. مانند مدل دیگر مودم ها برای ارتباط بیسیم میتوان از این سری مودم ها استفاده نمود. VDSL دارای قابلیت ارتباط کابلی با کامپیوتر بوده و میتواند در مدلهای جدید خود، اینترنت را به صورت وایرلس نیز پخش کند. مودم های VDSL بیشتر برای بانک ها، دفاتر اداری و کسانی مناسب میباشد که به صورت روزانه از اینترنت استفاده کرده و نیاز به سرعت بسیار بالایی را دارند.

     

Mohtava New.jpg12124pg

  

مودم همراه

نسل جدیدی از مودم ها که امروزه تولید شده اند، مودم های همراه میباشند. این دستگاه ها که به جای استفاده از خط تلفن، از سیمکارت استفاده میکنند، بسته به نسلی که پشتیبانی میکنند، سرعت بالایی از اینترنت را به همراه خواهند داشت. در صورتی که زیاد سفر میکنید یا بیرون از منزل به اینترنت نیاز پیدا میکنید، استفاده از مودم همراه برای شما مناسب خواهد بود. مودم همراه در نسل های شبکه ارتباطی 3G و 4G تولید شده است و دارای سرعت بسیار زیادی است. بهتر است قبل از خریداری این سری از مودم ها، اقدام به دریافت اطلاعات از اپراتور های تلفن همراه برای امکان اتصال و دسترسی به اینترنت در محل سکونت و کار خود داشته باشید.

مودم همراه یکی از دستگاه های مورد نیاز برای افرادی میباشد که زیاد جابجا میشوند. امکان ارتباط با دستگاه ها با استفاده از کابل در این سری از مودم ها وجود نداشته و تنها ارتباط وای فای برای آن استفاده شده است. مودم همراه مانند گوشی تلفن همراه از باتری برای ذخیره انرژی استفاده کرده و به همین دلیل شما میتوانید حتی در صورت قطعی برق نیز از آن استفاده نمایید.

     

Mohtava New.jpg12134pg

  

دانگل اینترنت

دانگل ها نیز در دسته بندی مودم ها قرار میگیرند. این سری از مودم ها از طریق پورت USB به اینترنت متصل میشوند و یکی از بهترین تجهیزات ارائه شده برای لپ تاپ ها میباشند. این سری از مودم ها نیازی به برق و شارژ نداشته و انرژی مورد نیاز خود را از کامپیوتر دریافت میکنند. نوع اتصال آنها از طریق سیم کارت بوده و بیشتر برای دانشجویان و افرادی مورد نیاز است که لپ تاپ برای اتصال به اینترنت استفاده میکنند.

     

Mohtava New.jpg12129pg

   

مودم وایمکس

وایمکس نسل جدیدی از اینترنت پر سرعت میباشد که در ایران هم اپراتور های مختلف، خدمات آن را ارائه میکنند. این سری از مودم ها را باید به صورت مستقیم از طریق اپراتورهای ارائه دهنده خدمات در کشور تهیه نمود. برق مورد نیاز این سری از مودم ها از طریق شبکه برق شهری تامین شده و به همین دلیل از دسته محصولات ثابت میباشند. ولی برای اتصال به اینترنت به جای خط تلفن ثابت، از یک سیم کارت در آنها استفاده شده است که همین امر سبب افرایش میزان کاربرد این دستگاه ها شده است. مودم وایمکس بیشتر برای افرادی مورد نیاز است که زیاد از اینترنت استفاده میکنند و میخواهند در مکان های مختلف از اینترنتی پرسرعت برخوردار باشند.

    

کدام مدل از مودم ها مورد نیاز است؟

اینترنتی ADSL دارای قیمتی بسیار ارزان است و برای منازل بسیار مقرون به صرفه میباشد. در کل استفاده از اینترنت به صورت ثابت به دلیل هزینه های بسیار پایینی که دارد برای دفاتر و منازل بیشتر مورد استفاده است. این نسل از اینترنت به خوبی پاسخگوی نیاز عمومی جامعه و برقراری ارتباط در میان کاربر و دستگاه های هوشمند میباشد. در صورتی که از اینترنت به صورت حرفه ای استفاده میکنید، باید علاوه بر مودم های ADSL از یک مودم همراه نیز استفاده کنید. در صورتی که خدمات اینترنت پر سرعت ثابت در محل شما ارائه نمی شود ولی میتوانید از وایمکس استفاده کنید، جایگزین کردن مودم وایمکس به جای ADSL راه حل مناسبی برای شما خواهد بود.

در کنار نیازهای افراد مختلف با کاربری عمومی، باید به دانشجویان و افرادی که کسب و کار اینترنتی دارند نیز توجه نمود. پیشنهاد میشود که این افراد از مودم های همراه و دانگل برای دسترسی سریع و آسان به اینترنت استفاده کنند. باید دقت داشت که برای تهیه یک مودم همراه نیز باید توجه به نوع کارایی آن داشته باشید و بر این اساس نوع، توانایی و میزان نگهداری شارژ اقدام به خریداری آن کنید.

     

Mohtava New.jpg12130pg

  

توجه به مشخصات فنی مودم

یکی از اصلی ترین نکات برای خریداری یک مودم خوب با کارایی بالا برای شما، توجه به مشخصات فنی آن میباشد. در صورتی که مودم مورد نیاز شما، کارایی مورد نیاز شما را نداشته باشد، ممکن است شما در هنگام استفاده از آن، دچار مشکلاتی شوید. هر مودم دارای مشخصات عمومی بسیار مهمی مانند تعداد ظرفیت وصل شدن دستگاه بوده و همچنین میزان قدرت دستگاه میباشد. بر اساس نوع کاربری خود و تعداد دستگاهی که میخواهید به صورت همزمان به اینترنت متصل کنید. مودم ها در مدلهای مختلفی تولید شد اند تا بتوانند پاسخگوی نیاز جامعه باشند.

    

مودم مناسب برای منزل

همانطور که اشاره شد، مودم ADSL با قابلیت اتصال بی سیم میتواند برای منزل مناسب باشد. در صورتی که میخواهید این کالا را خریداری و استفاده نمایید، باید قابلیت اتصال بدون سیم را حتما در نظر داشته باشید زیرا تمامی دستگاه هایی که در حال تولید و عرضه در بازار هستند، از قابلیت اتصال بی سیم برخوردار میباشند. همچنین خریداری مودم هایی که قیمت بسیار زیادی را دارند و امکانات بسیار زیادی را دارند، برای منازل مورد استفاده نمیباشند.

     

Mohtava New.jpg12127pg

  

مودم مناسب برای ادارات

مهمترین قابلیت مورد نیاز در یک مودم اداره جات و دفاتر کاری که مورد استفاده است، قابلیت اتصال همزمان به چندین دستگاه میباشد. مودم های ADSL که بتوانند پورتهای خروجی زیادی داشته باشند. همچنین قابلیت اتصال بیسیم ممکن است زیاد مورد استفاده در این مراکز نباشد. استفاده از مودم های معمولی که قابلیت های فراوانی را داشته باشند و سرعت ارتباط زیادی را داشته باشند یک گزینه بسیار مناسب برای مصارف مختلف ادارات میباشد. در صورتی که در محل کار خود از مودم های بدون سیم استفاده میکنید باید بر اساس میزان فضای محل مورد استفاده، اقدام به تهیه مودم هایی کنید که از قدرت سیگنال قوی تری برخوردار میباشند.

     

Mohtava New.jpg12131pg

  

جمع بندی کلی خریداری مودم

مودم ها یکی از اصلی ترین نیازهای هر فرد در دنیای امروزی و برای ارتباط با اینترنت میباشند. در صورتی قصد خریداری یک مودم خوب و مناسب برای کاربری های خود را دارید، بهتر است در ابتدا لیستی از نیازها و دستگاه هایی که قرار است به مودم متصل شود و راه اتصال را یادداشت کرده و بر این اساس اقدام به خریداری و استفاده از این دستگاه نمود. مودم ها در مدلهای مختلفی تولید شده اند تا بتوانند نیاز افراد مختلف را برطرف نمایند. در صورتی که قصد خریداری یک مودم همراه را داشته باشید باید در ابتدا به نسل اینترنت همراه محیط زندگی خود دقت کرده و بر این اساس اقدام به خریداری آن نمایید. برای مثال بهتر است مودم هایی مجهز به نسل 4 اینترنت را خریداری و استفاده نمود.

مودم های وایمکس نیز برای کسانی مورد نیاز است که در منزل خود نمیتوانند از اینترنت ADSL استفاده کنند. مودم های مورد نیاز برای کارهای حرفه ای نیز محصولات VDSL میباشد. این سری به دلیل قابلیت های بسیار گسترده ای که دارد میتواند جوابگوی نیاز کاربران حرفه ای باشند.

33374074 - 031

شبکه های اجتماعی

4r 3r 2r
6r 1r 5r

با اطمینان خرید کنید

https://logo.samandehi.ir/logo.aspx?id=40963&p=shwllymabsiywlbqqfti
https://trustseal.enamad.ir/logo.aspx?id=17701&p=HK8uDniXDWJN4SGz