ورود
ثبت نام


خروجی صدا برای هر کامپیوتر یا دستگاه تکنولوژی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و پس از نمایشگر بیشترین کاربرد را دارد. خریداری یک اسپیکر خوب و باکیفیت بر اساس بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید و کاربری شما از کامپیوتر، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار میباشد.

اسپیکر ها در مدلهای مختلف سیم دار و بیسیم (بلوتوث و وایرلس) تولید شده اند تا قابلیت استفاده در مکان های مختلف و دستگاه های مختلف را داشته باشند. شما میتوانید اسپیکر معمولی برای کامپیوتر ها و محصولات بیسیم برای موبایل و لپ تاپ مورد استفاده میباشد. اسپیکرها در موارد دیگری نیز با هم تفاوتهایی را دارند که در ادامه به تشریح هر یک از آنها میپردازیم.

 

اولین قدم انتخاب اسپیکر، توجه به نیازها

در ابتدا باید توجه داشته باشید که خواسته های شما از یک اسپیکر خوب چیست؟ قابلیت حمل آسان، قابلیت پخش کردن موسیقی از روی فلش به صورت مستقیم، کیفیت بالای صدا و قابلیت پخش با صدای بلند از مهمترین فاکتورهایی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اسپیکر ها در مدلهای مختلفی تولید شده اند تا مصرف کنندگان بتوانند در میان طیف گسترده ای از انواع محصولات، اقدام به انتخاب انواع اسپیکرها نمایند.

راهنمای خرید اسپیکر

   

دومین قدم انتخاب اسپیکر، توجه به اندازه های دستگاه

یکی از مهمترین فاکتورهایی که توسط افراد حرفه ای مورد توجه میباشد، انتخاب اسپیکر بر اساس اندازه های آن میباشد. در صورتی که از اسپیکر میخواهید برای لپ تاپ یا موبایل استفاده کنید یا موارد کاربرد یک اسپیکر برای شما کاربردی تر از یک دستگاه جانبی کامپیوترهای معمولی است، بهتر است اسپیکرهایی با حجم کم را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید. اسپیکرهای بسیار کوچک و قابل حمل نیز برای کسانی مورد نیاز میباشد که زیاد به سفر و تفریح میروند.

در صورتی که اندازه های یک اسپیکر برای شما از اهمیت زیادی برخوردار نیست، محصولاتی که از اندازه های بزرگ برخوردار میباشند، معمولا دارای کیفیت بیشتر و صدای بلندتری خواهند بود. اندازه های یک اسپیکر نشان دهنده کیفیت دستگاه نبوده و تنها نشان دهنده کاربردهای دستگاه خواهد بود.

 

قدم سوم انتخاب اسپیکر، توجه به مشخصات دستگاه

مشخصات اسپیکر ها از اهمیت بسیار زیادی برای خریداری یک اسپیکر برخوردار میباشند. میزان قدرت اسپیکر، کاربردها و نوع اتصال به سایر دستگاه ها از مهمترین فاکتورهایی است که باید به آن دقت نمود. در صورتی که نیاز به اسپیکری دارید که در محیط های باز نیز کاربرد داشته باشد باید دقت داشته باشید که محصولاتی را خریداری نمایید که با استفاده از باتری هم کار کنند و همچنین توانایی اجرا کردن موسیقی را از روی فلش و حافظه جانبی را داشته باشند. در صورتی که اسپیکر را برای خانه و محیط های بسته میخواهید، بهتر است از محصولاتی استفاده نمایید که بیشترین کارایی را داشته باشند و از برق شهر به عنوان منبع انرژی استفاده کنند. اسپیکرها در مدلهای مختلفی تولید شده اند و بر اساس نیاز هر شخص در دسترس میباشد.

     

Mohtava New.jpg12141pg

 

قدم چهارم در انتخاب اسپیکر، توجه به راه ارتباطی دستگاه و پورتها

یکی از اصلی ترین قدم های انتخاب یک اسپیکر، توجه به راه های انتخاب دستگاه میباشد. در صورتی که میخواهید دستگاه را به موبایل و لپ تاپ متصل کنید، نیاز به اسپیکرهایی دارید که بتوانند به صورت بیسیم و از طریق بلوتوث با دستگاه های مختلف ارتباط برقرار نماید. اسپیکرهایی که به صورت بیسیم ارتباط برقرار میکنند برای کامپیوترهای رومیزی زیاد مناسب نبوده و بهتر است محصولاتی استفاده شود که خروجی 3.5mm در آنها تعبیه شده است مورد استفاده قرار گیرند. در کل کیفیت اسپیکرهایی که توانایی ارتباط سیمی را دارند، دارای کیفیت بسیار بیشتر و قابلیت های گسترده تری میباشند. ورودی پورت USB نیز از دیگر مواردی است که بهتر است در تمامی اسپیکرها وجود داشته باشد تا امکان استفاده به صورت مستقل و بدون دستگاه های دیگر مهیا شود.

 

انتخاب اسپیکر بر اساس فضای اتاق

اسپیکرها باید به گونه ای انتخاب شوند تا بتوانند بهترین میزان پوشش را از اتاق ها داشته باشند. در صورتی که میخواهید از یک اسپیکر در اتاق خوابتان استفاده کنید بهتر است محصولی را خریداری کنید که بتواند به خوبی این محیط را پوشش دهد. البته سلیقه شخصی و نوع کاربری شما از اسپیکر نیز در انتخاب شما تاثیرگذار میباشد. برای مثال در صورتی که میخواهید روزانه موسیقی را با صدای بلند گوش دهید باید محصولاتی با کیفیت بالا و میزان صدای بیشتر خریداری نمایید و در صورتی که کاربری شما از کامپیوتر برای کارهای معمولی میباشد، باید از محصولاتی با کیفیت معمولی و قیمت پایین تر استفاده کنید.

   

انتخاب اسپیکر بر اساس میزان قدرت دستگاه

برای انتخاب یک اسپیکر با بیشترین کارایی نیاز به دستگاهی دارید که قدرت بسیار زیادی را داشته باشد. در صورتی که از اسپیکرها برای مصارف مختلف استفاده میکنید بهتر است محصولاتی را تهیه نمایید که بیشترین بازده را داشته باشند و قدرتی برابر با نیاز شما را ایجاد کنند. اسپیکرها را میتوان به عنوان یکی از بهترین وسایلی معرفی نمود که بیشترین بازده را برای مصارف مختلف دارا بوده و از آنها برای کاربری های متفاوت استفاده میشود. تعیین قدرت یک اسپیکر برای یک اتاق باید بر اساس مساحت انجام داده شود. معمولا در مشخصات تخصصی اسپیکرهای کامپیوتر میزان قدرت تولیدی آنها درج شده است. همچنین اسپیکرهای رومیزی و کوچک بیشتر برای مصارف مختلف مورد نیاز میباشد.

    

Mohtava New.jpg12143pg

 

اسپیکر مورد نیاز برای کامپیوتر

در صورتی که اسپیکر را برای کامپیوتر خود استفاده میکنید، محصولات سیم دار دارای کیفیت بیشتری بوده و همچنین کارایی بیشتری را برای شما خواهند داشت. در صورتی که علاقمند به استفاده از محصولات بیسیم هستید، بهتر است اسپیکرهایی را انتخاب کنید که از طریق بلوتوث به کامپیوتر وصل میشوند و انرژی مورد نیاز را از طریق برق شهری دریافت میکنند. اسپیکر مورد نیاز برای کامپیوتر باید از قدرت بیشتری نسبت به سایر محصولات برخوردار باشد تا کاربر بتواند با تغییر اکولایزر صدا، تغییراتی را در صدا ایجاد نماید. خرید یک اسپیکر خوب و کمی گران، به صرفه تر از خریداری اسپیکرهای بی کیفیت ارزان در بازه های زمانی کوتاه و به صورت پی در پی میباشد.

    

اسپیکر مورد نیاز برای موبایل، تبلت و لپ تاپ

از سری اسپیکر هایی که بسیار مورد توجه استفاده کنندگان از لپ تاپ و تبلت ها قرار گرفته اند، اسپیکرهایی با قابلیت اتصال به صورت بلوتوث میباشند که ترجیحا دارای باتری مجزا نیز باشند. کم حجم بودن در عین پرقدرت بودن اسپیکر، یک نقطه مثبت برای استفاده از آن در کارهای روزمره و در همه مکان ها میباشد. اگر اهل سفر و گردش هستید، بهتر است از اسپیکرهایی استفاده کنید که به راحتی درون کیف جای میگیرند و از وزن سبکی برخوردار هستند.

 

Mohtava New.jpg12142pg

 

انتخاب اسپیکر مورد نیاز برای کارهای حرفه ای

اسپیکرهایی با قدرت و توان بسیار بالا تولید شده اند که برای کارهای حرفه ای آهنگ سازی مورد استفاده میباشند. این سری از اسپیکرها دارای توان بسیار بالایی بوده و تقریبا تمامی مدلهای عرضه شده از آن با یک یا دو پورت 3.5mm به کامپیوتر متصل میشوند. این سری از اسپیکرها میتوانند بیشترین بازده را داشته باشند و علاوه بر صدای قدرتمند، دارای پردازش بسیار قدرتمندی هستند که امکان توجه به ظریف ترین نکات را فراهم میکند.

    

خرید اینترنتی بهتر است یا سنتی؟

در صورتی که اسپیکر مورد نظر خود را انتخاب کرده اید و میخواهید روش خریداری خود را انتخاب کنید، بهتر است ابتدا به فروشگاه های اینترنتی سری بزنید. این روش به شما امکان میدهد تا بتوانید در ابتدا به مشخصات تمامی اسپیکرها دسترسی پیدا کنید و بتوانید محصولی با بیشترین سازگاری را پیدا کرده و انتخاب کنید. در صورتی که علاقمند به خرید سنتی هستید بهتر است بدانید که این روش دسترسی شما را محدود به تنها چند نمونه از اسپیکر میکند و گارانتی و قابلیت تعویض یا عودت کالا برای این سری از اسپیکرها تعریف نشده است و این در حالی است که شما میتوانید با استفاده از روش خرید اینترنتی، محصول مورد نظر خود را خریداری، تست و استفاده قرار دهید.

    

Mohtava New.jpg12140pg

 

جمع بندی کلی خرید اسپیکر خوب

همانطور که اشاره شد، هر کس باید بر اساس سلیقه و نوع نیازی که دارد، از اسپیکرها استفاده کند. این دستگاه که از اصلی ترین خروجی های هر کامپیوتر، موبایل و لپ تاپ میباشد پس از صفحه نمایشگر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار میباشد. اسپیکرها با انواع خروجی های کابلی و بلوتوث طراحی و ساخته شده اند و یکی از اصلی ترین نکات در خریداری آنها، توجه به اندازه، کیفیت و قدرت تولید صدای هر مدل اسپیکر میباشد. خریداری یک اسپیکر خوب تنها به معنای تهیه یک دستگاه بزرگ و قوی نیست و برای بسیاری از افراد، اسپیکرهای کوچک و قابل حمل از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار میباشد. باید به نوع زندگی خود توجه داشته باشید زیرا این امر از اهمیت بسیار زیادی برای خریداری یک اسپیکر خوب و با کارایی بالا مورد نیاز میباشد.

شرکت تولید کننده اسپیکر نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار میباشد. برای مثال در صورتی که از برند JBL استفاده نمایید، قطعا کیفیتی بسیار بیشتر از دیگر برندهای عرضه شده در بازار دریافت میکنید. شرکت تسکو ایران نیز از دیگر برندهای موفق در تولید اسپیکرهای با رده کاربری معمولی بوده که به دلیل ارائه خدمات فروش و پس از فروش گسترده در کشور، از موفقیت بسیار زیادی برخوردار شده است.

33374074 - 031

شبکه های اجتماعی

4r 3r 2r
6r 1r 5r

با اطمینان خرید کنید

https://logo.samandehi.ir/logo.aspx?id=40963&p=shwllymabsiywlbqqfti
https://trustseal.enamad.ir/logo.aspx?id=17701&p=HK8uDniXDWJN4SGz